مركز آموزشي درماني هاجر (س) شهرکرد
۱۴۰۰/۵/۸
كتابخانه بيمارستان
 
 
آشنایی با کتابخانه
 
تاریخچه: کتابخانه بیمارستان هاجر در سال 1365 فعالیت رسمی خود را به منظور ارائه خدمات اطلاعاتی به اعضاء هیأت علمی، پژوهشگران، دانشجویان و کارشناسان شروع کرد.
 کتابخانه با مساحت  362 متر مربع و مجموعه ای بالغ بر 4217 عنوان کتاب فارسی در قالب 20682  نسخه،   2088عنوان کتاب لاتین در قالب 4072 نسخه    ،   4280 کتاب الکترونیک و  12 دستگاه کامپیوتر مشغول به فعالیت و ارائه خدمات کتابخانه ای به اعضاء هیات علمی، پژوهشگران، دانشجویان و کارشناسان می باشد.

اهداف و رسالت کتابخانه: 1. شناسایی نیازهای اطلاعاتی اساتید، دانشجویان و کارکنان 2. فرآهم­آوری منابع و اطلاعات علمی مورد نیاز استفاده­کنندگان 3. راهنمایی وآموزش مراجعان در بازیابی و استفاده از منابع اطلاعاتی 4. گردآوری متون اعم از کتب چاپی و الکترونیک، نشریات ادواری، اسناد و مدارک 5. کمک به تحقیقات کادر آموزشی در سطح تخصصی 6. کمک به پیشرفت برنامه­های پژوهشی 8. کمک به پیشرفت برنامه­های آموزشی است.

چشم ­انداز: 1. تهیه، توسعه و تسهیل دسترسی  به منابع و اطلاعات علمی مورد نیاز  2. مدیریت بهره­برداری از منابع اطلاعاتی 3. آموزش، تعلیم و تقویت مهارت­های اطلاع­یابی به دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارشناسان 3. تسهیل در دسترسی به اطلاعات از طریق مشارکت در اشتراک منابع 4. جلب رضایت مراجعه­کننده از طریق انتقال منابع و پاسخگویی با کیفیت مناسب. 
بخشهای کتابخانه
- بخش امانت :
به شیوه کامپیوتری اقدام به امانت دادن منابع می کند. شیوه چینش کتاب ها در قفسه های کتابخانه براساس رده بندی NLM است. مخزن به صورت نظام قفسه باز طراحی شده و همه کتابها در کتابخانه به استثناء کتابهای مرجع با در نظر گرفتن قوانین امانت کتابخانه به امانت داده می شوند.
نحوه امانت کتاب :
دانشجویان می توانند در هر نوبت حداکثر 3 نسخه کتاب به مدت 10روز و اعضای هیئت علمی هر نوبت حد اکثر 10 نسخه برای مدت 15روز به امانت بگیرند. چنان چه کتابهای امانتی متقاضی دیگری نداشته باشندبا نظر کتابدار امانت آن ها تمدید خواهد گشت.
- بخش مرجع :
یکی از بخشهای پر بار کتابخانه بخش مرجع است که جهت استفاده از منابع این بخش باید با کتابدار مرجع هماهنگی لازم بعمل آید . کتب اطلس و رفرانس با صلاحدید کتابدار در مدت زمان محدود ( حد اکثر یک شب ) امانت داده می شود .بخش مرجع پاسخگوی مراجعین در اسرع وقت می باشد . منابع این بخش شامل اطلسها دایره المعارفها، فرهنگها و واژه نامها می باشند که این منابع را می توان در سالن مطالعه مورد استفاده قرار داد.
- سالن مطالعه :
سالن مطالعه کتابخانه بیمارستان هاجر با مساحت   متر مربع و ظرفیت   نفر برای خواهران و   15 نفر برادران در نظر گرفته شده است .
- بخش مخزن :
مخزن کتابخانه بیمارستان هاجر  2  بخش می باشد.یک بخش متعلق به کتب فارسی و دارای   82  قفسه می باشد و در بخش دیگر   22  قفسه کتب لاتین قرار گرفته اند . چیدمان این قفسه ها براساس رده بندی NLM و LC می باشد .
سیستم اداره این مخزن به صورت باز می باشد که مراجعین به راحتی می توانند منابع مورد نیاز خود را پیدا کنند. در صورت استفاده موقت در سالن مطالعه در دفتر مخصوص و در صورت استفاده طولانی مدت روی کارت عضویت ثبت می گردد و همان گاه وارد سیستم نرم افزار کتابخانه می شود.
- منابع کتابخانه :
رده بندی کتابخانه به دو صورتNLM (ویژه کتاب های پزشکی) و کنگره یا LC (ویژه کتاب های غیر تخصی و عمومی) است.
-آیین نامه های کتابخانه :
 
-تازه های کتاب :
1- کتب فارسی
 
پرسنل کتابخانه:
خانم افسانه کیانپور، کارشناسی مدیریت دولتی
خانم ملوک کریمی، دیپلم
آقای اسداله مولوی، دیپلم، مسئول سالن مطالعه
 
تماس با ما:
 آدرس: شهرکرد، خیابان پرستار،  بیمارستان هاجر(س)، کلینیک بیمارستان، طبقه دوم، کتابخانه
تلفن تماس: 03832251076
پست الکترونیک: 
 
ساعت کاری کتابخانه
میز امانت: 7:30 الی 19:30 شنبه تا پنج شنبه
سالن مطالعه: 7:30 الی 24  شنبه تا پنجشنبه  
تاریخ به روز رسانی:
1400/04/08
تعداد بازدید:
2071
آدرس : شهركرد – خيابان پرستار

تلفن تماس: 32225505،32220016-038

دورنگار: 32243715 -038
تاریخ بروز رسانی 1400/05/08
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal